Uroda Koreanek

Jak wiadomo koreanki w każdym wieku wyglądają podobnie bądź nawet tak samo. Często można spotkać w Internecie zdjęcia na których widzimy matkę i córkę, które różną się od siebie zazwyczaj tylko stylem ubioru, ich uroda jest niezmienna. Bardzo dużo osób na świecie chce by ich uroda nie zmieniała się z wiekiem, widząc koreanki chcą dążyć do takich samych ideałów. Poniżej przedstawione zostały zasady, substancje i nawyki jakie trzeba zacząć używać w naszej codziennej pielęgnacji by dążyć do koreańskiego ideału.

Co i jak?

Do osiągnięcia zamierzonego celu potrzebny jest czas, sumienność i dokładność w codziennej pielęgnacji. Do tego wszystkiego dochodzą masaże twarzy, odpowiednia dieta i nawodnienie organizmu. Poniżej opisane zostanie kilka podstawowych kroków do ideału.

Zaczynamy!

Krok pierwszy nazwany jest oczyszczeniem. Zanieczyszczenia gromadzą się na naszej twarzy w ciągu całego dnia, nie unikniemy ich w żaden sposób. Dotykamy swojej twarzy, przebywamy w różnych pomieszczeniach jak i na świezym powietrzu co skutkuje zabrudzeniami często niewidocznymi dla oka. Wolne rodniki przenoszone wszędzie należy usuwać z twarzy. Podczas porannej jak i wieczornej pielęgnacji nasącz wacik tonikiem i z dokładnością powoli oczyszczamy cerę. Cały proces powinien odbywać się powoli i dokładnie, by substancja na waciku mogła rozpuścić i usunąć brud. Kolejnym krokiem jest oczyszczanie twarzy za pomocą olejku. Podobnie jak podczas oczyszczania nanosimy olejek i dokładnie wsmarowujemy go w twarz masując mięśnie, po chwili dodajemy wody, tak by powstała delikatna emulsja usuwająca pozostałe zabrudzenia. Pozostałe substancje na twarzy zmywamy dość łatwo, tak zwanym chluśnięciem, obmywamy twarz wodą, najlepiej chłodną. Kolejnym etapem, który nie jest obowiązkowy jest złuszczanie. Ten etap możemy powtarzać codziennie, gdy posiadamy bardzo delikatny peeling, który nie podrażni naszej cery. Po peelingu czas na tonik, nanosimy substancję na wacik i oczyszczamy twarz z resztek używanych produktów. Po odbyciu takiej łazienkowej pielęgnacji czas na maseczkę. Na rynku mamy wiele różnorodnych maseczek w płachcie, w kremie czy takie które zastygają na twarzy i możemy je zerwać niczym plaster. W zależności od zapotrzebowania wybieramy maseczkę. Koreanki stawiają na maseczki zawierające bogate substancje takie jak np. śluz ślimaka. Proces oczyszczania jak i dbania o cerę nie końćzy się w łazience. Bardzo ważne jest zwracanie uwagi na to co jemy, każdy z nas może mieć alergię na dany produkt spożywczy, musimy dowiedzieć się do nas uczula i weliminować to z naszej diety. Ważna jest również woda, codziennie powinniśmy wypijać co najmniej 1,5l wody. Odpowiednie dbanie o oczyszczanie cery, powtarzanie kroków i dbanie o dietę spowoduje, że nasza cera nam to wynagrodzi młodym wyglądem przez wiele lat.