Minimalizm

W ostatnich latach wielu z nas zaczyna odchodzić od typowych, nieco zagraconych mieszkań na rzecz dużych przestrzeni, które muszą na pierwszy rzut oka wyglądać na czyste i schludne. Stosując się do kilku opisanych poniżej kroków znacznie łatwiej będzie nam zapanować nad domem czy mieszkaniem i zmienić wystrój na minimalny. Tego typu wystrój wnętrza dedykowany jest dla osób, które lubią porządek, czystość lecz nie zawsze mają czas by codziennie ścierać kurze.

Czas na zmiany

Zacznijmy od tego, że musimy pozbyć się zbędnych ozdób z szafek, foteli, kanap, regałów itp. Nie musimy od razu wszystkiego wyrzucać, można schować wszelakie ozdoby do kartonów i schować je w piwnicy, na poddaszu czy garażu. Ograniczanie ozdób nie jest związane z ich całkowitym brakiem. Owszem możemy zostawić sobie kilka z nich, lecz wybierajmy takie, które do siebie pasują. Ściany, ich kolor jak i to co na nich wisi również jest bardzo ważne. Minimalizm wymaga od nas ograniczeń nawet w kolorach ścian. Najlepiej wybierać kolory spokojne biel, zieleń, szarość są to kolory, które najczęściej goszczą w takich pomieszczeniach. Decydując się na zielone ściany unikajmy dużych roślin, które mogą zlewać się z tłem jakim jest ściana. Przy białych wnętrzach zielone rośliny i proste obrazy na ścianach sprawdzą się idealne. Proste formy również są bardzo ważne, wybierając dodatki decydujmy się na prostotę. Minimalizm nie karze błyszczeć, unikajmy świecidełek, zbędnych świateł, najlepszym rozwiązaniem będzie również wymiana oświetlenia. Minimalizm cechuje się również białym, lecz nie za mocnym światłem. Gdy już pozbędziemy się zbędnych, przytłaczających nas ozdób, obrazów czy nawet roślin zaczniemy czuć się znacznie lepiej w swoim domu. Minimalizm nie przytłacza, pomaga również dbać mieszkańcom o porządek.

Spróbuj to nic nie kosztuje

Zmiany w domu zwykle bywają trudne. Zacznij więc od dobrego nastawienia. Zabierz się za usuwanie kilku niepotrzebnych bibelotów, można je sprzedać np. za pomocą portali społecznościowych. Takim sposobem znacznie łatwiej zarobisz na farbę by zmienić kolor swoich pomieszczeń. Pozbywając się zbędnych rzeczy możesz zarobić na to co chcesz zmienić. Zmieniając wnętrze zmienisz też siebie i swoje podejście do wielu spraw. Naukowcy uważają, że minimalizm w otoczeniu oczyszcza również organizm mieszkańców. Do minimalizmu nie musisz przechodzić od razu, poszukaj w domu rzeczy zbędnych których nie używa się już od kilku lat, które są popsute bądź już nie są w Twoim guście, pozbądź się ich. Małe kroki w przechodzeniu do zmian zaczynają mobilizować. Od razu zauważysz zmiany, nic nie będzie Cię denerwować i przeszkadzać. Minimalizm zmieni również Twój światopogląd, jest on naprawdę fajny, spróbuj a sam się przekonasz.