Slow life to dobry pomysł

Slow life to nowinka

Żyjemy szybko i niezdrowo. Nie każdy ma ochotę na wyścig szczurów i fast food. Stąd pojawia się potrzeba powolnego życia, w zgodzie z naturą i przyjemnego. Niejedna osoba pragnie tak funkcjonować, dbając o siebie i swoich bliskich. Obecnie modne są slow life, slow food, slow drink, a nawet slow sex. Powoli znaczy miło i przyjemnie. Rozkoszowanie się życiem to podstawa.

Zwolnij, bo bieg jest niezdrowy

Pośpiech generuje stres i wrzody żołądka. Nie jest to bynajmniej dobra sytuacja. O wiele lepiej jest zadbać o zdrowe i zrównoważone życie. Podział dobry 8 x 8 x 8 oznaczą, że osiem godzin zajmuje praca, osiem godzin jest na życie prywatne, a osiem godzin na sen. Taki zrównoważony styl życia to ideał. Nie zawsze jednak osiągalny, często śpimy za krótko, a żyjemy nadal za szybko.

Jak zwolnić?

Jeśli nie można zwolnić na stałe to warto zwolnić w weekendy oraz podczas urlopów. Wówczas można znaleźć czas na wszelkie życiowe przyjemności. Miłe spędzanie wolnego czasu to podstawa, a niejedna osoba chce żyć przyjemnie oraz zdrowo. Na to warto znaleźć czas. Nie ma to jak powolne życie, wolne jedzenie i przyjemność czerpana z jedzenia. Ruch slow food narodził się we Włoszech, jest to świetny ruch, polegający na wolnym gotowaniu i wolnym jedzeniu. Slow food to nie tylko powolne jedzenie, ale także pewna filozofia życia, spokój, brak pośpiechu, przyjemność czerpana z jedzenia i picia w gronie przyjaciół. Kolacja we Włoszech trwa 3-4 godziny. Nie jest to tylko jedzenie, ale czas dla rodziny, przyjaciół i znajomych. Smaczna konsumpcja to podstawa, a niejedna osoba oczekuje wyjątkowego, smacznego, dobrze przyrządzonego jedzenia. Jakość potraw powinna być wysoka, a klienci winni znaleźć dla siebie pyszne potrawy, jeść, bawić się, rozmawiać, pić dobre wino. Slow food to slow life, czyli życie pełne przyjemności i rozkoszy. Na takie życie warto znaleźć czas.

Podsumowując, slow jest dobre, zdrowe i pożądane. Warto zwolnić w codziennym biegu, zacząć cieszyć się życiem. Radość z życia to podstawa, a ludzie takiej radości potrzebują. Pośpiech to śmierć i stres, a nikt nie chce umrzeć na zawał, z przepracowania i stresu. O wiele lepsze jest wolne i przyjemne życie. Na pewno warto zrezygnować z niewygodnego, pełnego rozterek życia. O wiele lepiej jest spędzić czas na lekturze, jedzeniu, zwiedzaniu i przyjemnościach. Wakacje i weekendy powinny być slow, bo to podstawa wspaniałego relaksu i odpoczynku dla każdego. Niejedna osoba marzy o wolnym życiu bez stresu. Tak żyją Włosi, Hiszpanie, Grecy. Gospodarki ich krajów nie kwitną, ale obywatele mają wspaniale życie. I do takiego funkcjonowania są od wielu lat przyzwyczajeni. Pośpiech jest im absolutnie obcy nie chcą go wcale.