Czego nie może zabraknąć w salonie fryzjerskim?

Dobre wyposażenie jest równie ważne jak Twoje umiejętności czy odpowiednia lokalizacja. Czy jesteś pewien, że o niczym nie zapomniałeś? Sprawdź, co koniecznie powinno się znaleźć w Twoim salonie.

Wygodne siedziska

Zarówno dla klienta jak i dla Ciebie. Klient ma się w fotelu fryzjerskim rozluźnić, zrelaksować, a Ty musisz mieć swobodny dostęp do jego włosów z każdej strony. Fotel powinien być stabilny, ale niezbyt ciężki, żeby łatwo było nim manewrować. Powinien mieć także wbudowaną odpowiednią pompę, która umożliwi bezproblemowe regulowanie wysokości. To dość drogi mebel, ale na pewno nie warto na nim oszczędzać.

Jeśli chodzi o siedzisko dla Ciebie, to wybierz hoker z regulowaną wysokością i stabilnymi kółkami, abyś mógł się swobodnie przemieszczać. Zwróć uwagę także na kształt siedziska i wybierz taki, który będzie najlepszy dla Twojego kręgosłupa. Wielu fryzjerów rezygnuje z hokera i pracuje na stojąco, warto jednak zatroszczyć się o swoje zdrowie.

Nie zapomnij także o miejscu do siedzenia w poczekalni! Najlepiej sprawdzi się wygodna kanapa.

Konsolety i pomocniki fryzjerskie

Tutaj liczy się przede wszystkim to, by były praktyczne i pojemne. Konsoleta powinna być dopasowana do wielkości i możliwości lokalu – nie wszędzie sprawdzą się na przykład modele wiszące. W szufladach możesz umieścić najczęściej używane akcesoria. Zwróć także uwagę na materiał, z jakiego jest wykonana – czy będzie łatwo utrzymać ją w czystości, czy nie zniszczy się zbyt szybko? Jeśli chodzi o pomocnik, to powinien być lekki i maksymalnie mobilny. Otwarte szuflady wydają się być może wygodniejsze, ale będą się kurzyć, mogą też wpadać do nich włosy.

Oprogramowanie dla salonu

To także ważna część wyposażenia, bez której praca będzie znacznie bardziej uciążliwa. Dobry system do zarządzania zawiera nie tylko nowoczesny terminarz dla fryzjerów, ale także karty klientów, możliwość wysyłania masowych wiadomości (np. kiedy chcesz poinformować o zmianie godzin otwarcia), monitorowania zapasów w magazynie, układania grafików. Bez odpowiedniego wsparcia te wszystkie czynności będą zajmowały długie godziny każdego miesiąca, które można przecież lepiej spożytkować.

Oczywiście to nie wszystko, co przyda się w salonie. Musisz dysponować szerokim zestawem narzędzi i akcesoriów takich jak lokówki, prostownice, wsuwki. Przydadzą się też przedmioty jednorazowego użytku, które zapewniają odpowiednią higienę pracy, na przykład peleryny.