Endermologia – przebieg i skuteczność zabiegu

Masaż podciśnieniowy, znany również jako endermologia, budzi duże zainteresowanie. Nawet osoby, które są w stanie wymienić jego zalety, mają jednak problemy z odpowiedzią na pytanie o to, czym się on charakteryzuje. Warto więc zdobyć nieco szerszą wiedzę, aby samodzielnie zdecydować, czy będzie to dobre rozwiązanie także dla nas.

Jak wygląda zabieg?

Endermologia alliance w Katowicach to zabieg poprzedzany zawsze konsultacjami z pacjentem. W czasie ich trwania można dowiedzieć się więcej na temat masażu podciśnieniowego. Osoba odpowiedzialna za wykonanie zabiegu stara się też ustalić, czy nie ma dla niego żadnych przeciwwskazań. Tuż przed masażem pacjentowi wręczany jest specjalny kombinezon. Przylega on szczelnie do ciała, a dzięki temu zapobiega bezpośredniemu kontaktowi z maszyną.Sama maszyna robi wrażenie nawet na tych osobach, które mają już pewne doświadczenie w wykonywaniu zabiegów poprawiających ich wygląd. Składa się z głowicy oraz z komputera sterującego, który jest jej sercem. W czasie trwania masażu generowane jest ciśnienie na tyle wysokie, że możliwe jest zassanie fałdu skóry trafiającego dzięki temu między rolki w głowicy. Samo masowanie skóry ma miejsce zresztą zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. To właśnie dzięki temu już po zabiegu staje się ona nie tylko lepiej ukrwiona, ale również dotleniona. Te pozytywne zmiany sprawiają, że poprawia się również metabolizm tkanki tłuszczowej.

Skuteczność masażu podciśnieniowego

Endermologia przyczynia się do tego, że skóra pacjentów staje się bardziej elastyczna i sprężysta, nic więc dziwnego, że znajduje zastosowanie, gdy chce się poprawić wygląd twarzy, dekoltu oraz szyi. O dużej skuteczności zabiegu można jednak mówić również wtedy, gdy w grę wchodzi wygładzenie niewielkich zmarszczek oraz poprawa konturu twarzy. Pacjentki doceniają masaż podciśnieniowy także dlatego, że jest on rzeczywistym wsparciem w walce z cellulitem. Często można usłyszeć, że da się w ten sposób zgubić nawet 5 centymetrów zarówno w talii, jak i w udach.Nie wszystkie efekty są widoczne już podczas pierwszego zabiegu. Jeśli do tej pory toczono nierówną walkę z obrzękami, te również mogą zostać wyeliminowane. Niestety, w tym przypadku jeden zabieg to zdecydowanie za mało. Regularne poddawanie się masażowi podciśnieniowemu może też pomów w leczeniu uszkodzonych ścięgien i wiązadeł. O tym, na ile skuteczna jest to pomoc niech świadczy to, że chętnie korzystają z niej również zawodowi sportowcy.