Podolodzy w Bydgoszczy wyleczą Twoje wrastające paznokcie szybko i skutecznie

Mieszkańcy Bydgoszczy coraz częściej zwracają się do specjalistów od stóp z problemem bólu w okolicy płytki paznokciowej. Dlaczego? W 70% przypadków przyczyną dyskomfortu są wrastające paznokcie u stóp. Podolog w Bydgoszczy wie jak pozbyć się tego problemu.

Czym jest podologia?

Podologia to dziedzina medycyny, zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem chorób stóp. Podolog leczy między innymi:

  • Odciski
  • Modzele
  • Brodawki
  • Wrastające/wkręcające paznokcie
  • Grzybica paznokci
  • Pękające pięty
  • Pocące się stopy

Jakie jeszcze zabiegi spotkasz w gabinecie podologicznym w Bydgoszczy?

W gabinecie podologicznym również można dokonać podstawowego zabiegu podologicznego, czy leczenia wrastających paznokci w Bydgoszczy. A osoby z cukrzycą mają do dyspozycji specjalne zabiegi pielęgnujące stopy.

Njabardziej bolesny problem ze stopami – wrastający paznokieć

Często klienci skarżą się na ból przy chodzeniu. Towarzyszy im uczucie, jakby coś ugniatało ich w palec. W większości przypadków powodem dyskomfortu w okolicach paznokcia jest tak zwany problem wrastającego paznokcia. Najczęściej to skutek noszenia za małego obuwia lub za szerokich wysokich obcasów, a także nadwaga lub ciąża.

Jak w Bydgoszczy leczyć wrastające paznokcie?

Kiedy brzegi boczne płytki paznokciowej wchodzą w skórę otaczającą paznokieć, wtedy zaczyna się wrastanie paznokcia w Bydgoszczy. Z czasem rana się pogłębia oraz powstaje stan zapalny. W zależności od stopnia zapalenia, podolog zastosuje nieco odmienne sposoby leczenia. Czasami dochodzi do chirurgicznego usunięcia płytki paznokciowej, a nawet amputacja paliczka. Dlatego nie warto zwlekać z problemami stóp i profilaktycznie pojawiać się w gabinecie podologicznym.

Jak odbudować uszkodzony paznokieć?

Jeżeli uszkodziłeś częściowo lub całkiem paznokieć, lub zabieg podologiczny się skończył usunięciem płytki paznokciowej, podolog w Bydgoszczy przeprowadza rekonstrukcje. Zabieg ten jest nie tylko estetyczny, ale i terapeutyczny. Za pomocą preparatów, rekomendowanych przez lekarza, można zapobiec powstaniu zakarzeń grzybicznych i bakteryjnych.