Legendarny klub „Stodoła” bilety dostępne również online

W swojej historii klub ten przeżywał wiele wzlotów i upadków, a wielokrotnie groziła mu likwidacja. Zarówno dzięki pomocy znanych muzyków, jak i wielu polityków klub cieszy się nadal ogromną popularnością fanów różnego rodzaju muzyki. Jak widać dzięki władzom Politechniki Warszawskiej nadal rozkwita.

Legendarny klub narodził się dzięki radzieckiej pomocy

Oczywiście, mimo iż wielu z nas w to nie uwierzy, to ten historyczny klub narodził się dzięki pomocy radzieckiej władzy. Historia wspaniałego klubu zaczyna się od potańcówek w stołówce Pałacu Kultury i Nauki . Oficjalnie klub został otwarty 5 kwietnia 1956 roku. Klub również przez wiele lat mieścił się przy ulicy Emilii Plater w niewielkim baraku. Następnie klub był przenoszony na ulicę Trębacką, Wspólną, Nowowiejską, aż na ulicę Batorego 10, gdzie wybudowano nowy lokal. Przez całą działalność klub rozwijał się na różnych polach, swoją historię mają tutaj liczne kabarety, teatry, zespoły taneczne, filmowe, fotografowie oraz młodzi pisarze. Mury klubu „Stodoła” stanowiły nie tylko miejsce spotkań, ale również schronienie dla każdego niezależnie od pasji.

Wspaniałe miejsce spotkań

Mimo, iż zaczęło się niewinnie od potańcówek i wieczorów kabaretowych, które odbywały się jedynie weekendy, nagle nastąpił gwałtowny rozwój niewielkiego klubu. Naprawdę wiele zawdzięcza temu miejscu rozwój filmu.  To właśnie tu powstał Dyskusyjny Klub Filmowy „Stodoła”., który niestety bardziej aktywną pracę prowadził poza murami klubu studenckiego, ze względu na brak odpowiedniego sprzętu. Z biegiem czasu powstawało wiele filmów dokumentalnych, jak między innymi „Jazz w Stodole”. „Komitet muranowski” czy choćby „Powiedzmy Gantenbein”.  Większość filmów spotkało się z pozytywnym obiorem ze strony znanych krytyków, którzy w pewien sposób zajęli się promocją klubu.  W tym miejscu wraz z rozwojem Stodoły doszło do połączenia wielu klubów filmowych, a w ich wyniku powstało Studenckie Centrum Filmowe. Lokal został wyposażony w wysokiej jakości sprzęt, który pozwalał na produkcję wspaniałych filmów. Wiele powstałych w tych murach filmów zdobyło liczne nagrody na festiwalach filmowych. Ogromna popularność klub zyskał dzięki filmowi Jerzego Kapuścińskiego pod tytułem „Korowód”, to właśnie w nim utrwalono najważniejsze momenty z historii klubu.

Organizowane w „Stodole”wydarzenia i koncerty cieszą się ogromną popularnością. Bilety na nie można zdobyć nie tylko w tradycyjny sposób,ale również zaglądając na stronę bileterii internetowej – https://ticketclub.pl/miejsca/klub-stodola-warszawa-1/ .