Liposukcja laserowa jest postrzegana jako zabieg znacznie bezpieczniejszy niż jej klasyczna odsłona. Warto jednak pamiętać o tym, że nawet w jej przypadku nie można mówić o zabiegu, do którego można przystąpić bezwarunkowo. O jakich środkach ostrożności warto więc pamiętać i kiedy lepiej zrezygnować z zabiegu?
Czy istnieją przeciwwskazania do wykonywania liposukcji laserowej?
Liposukcja laserowa nie jest cudownym zabiegiem, który rozwiąże problem otyłości. Co do zasady, jest ona przeznaczona dla osób, które zakończyły już proces odchudzania, nie są jednak zadowolone z jego rezultatów. Nawet regularne ćwiczenia nie są w stanie uporać się z tkanką tłuszczową nagromadzoną we wszystkich partiach ciała. Dzięki liposukcji laserowej możemy więc mówić nie tyle o odchudzaniu, ile o modelowaniu ciała.Liposukcja w swoim laserowym wydaniu nie może być też stosowana u niektórych pacjentów. Zabieg może okazać się niebezpieczny w przypadku osób zmagających się z cukrzycą, przewlekłą niewydolnością wątroby i nerek oraz tych, które mają problemy z tarczycą. Nie należy do niego przystępować będąc w ciąży, a także wiedząc, że ma się zaburzenia krzepnięcia krwi.
Jak postępować po zabiegu?
O środki bezpieczeństwa w trakcie zabiegu liposukcji laserowej z pewnością zadba osoba odpowiedzialna za jego wykonanie. Warto jednak pamiętać również o tym, że pewną dozę ostrożności należy zachować także po opuszczeniu gabinetu. Mamy do czynienia z zabiegiem bezpiecznym. Mimo wszystko doradza się jednak pacjentom wstrzymanie się z aktywnością fizyczną przez około dwa tygodnie po jego wykonaniu.Co do zasady, już po zabiegu pacjent może powrócić do normalnej aktywności bez obaw o skutki uboczne. Nie trzeba więc starać się choćby o zwolnienie chorobowe. Nie można jednak zapominać o uważnym monitorowaniu swojego stanu zdrowia. Każda nietypowa reakcja organizmu powinna zostać zgłoszona osobie wykonującej zabieg. To ona jest najbardziej kompetentna, ona też powinna decydować o charakterze dalszych ewentualnych działań.