PKS Bielsko-Biała – jakie są propozycje wycieczek?

Dworce PKS kojarzone są zwykle z regionalnymi przejazdami. Takie opcje można odnaleźć też w miejscowości Bielsko-Biała. Warto jednak wiedzieć, że oprócz możliwości dotarcia do pobliskich miejscowości przewoźnik oferuje też zorganizowane wycieczki i wyjazdy na wczasy. Co warto wiedzieć na ten temat?

Jak podróżować z PKS?

Osoby zainteresowane zorganizowanym wypoczynkiem odnajdą biuro turystyczne działające przy PKS Bielsko Biała. W ofercie pojawiają się wycieczki jedno- i kilkudniowe. Warto wiedzieć, że oprócz zwiedzania kraju możliwe jest wzięcie udziału w podróżach zagranicznych.

Chętni mogą wybrać się nad morze, na Mazury, w góry oraz zwiedzić duże miasta i zabytki. Popularne są krótkie wyjazdy do Czech i dłuższe podróże na Bałkany. O czym należy pamiętać w przypadku takich wyjazdów?

Co należy wiedzieć?

Na stronie PKS Bielsko Biała można odnaleźć katalog wycieczek oferowanych przez biuro. Poszczególne wyjazdy posiadają określone daty. Osoby chcące wziąć w nich udział mogą zgłosić się i zarezerwować miejsca.

Przy każdej podróży podana jest cena. Zwykle obejmuje ona przejazd, opłaty drogowe, pilota i ubezpieczenie. W przypadku kilkudniowych wyjazdów – również noclegi. Uczestnicy muszą więc zaopatrzyć się w pieniądze na jedzenie i zwiedzanie zabytków.

Organizacja własnej wycieczki

Osoby, które od zorganizowanych podróży wolą wyprawy zaplanowane przez siebie mogą również skorzystać z możliwości wynajęcia autokaru. Dotyczy to łączonych wyjazdów kilku rodzin, grup znajomych, pracowników oraz wycieczek szkolnych. Pewny pojazd z doświadczonymi kierowcami pozwoli zrealizować podróż marzeń.

Dworzec PKS mieści się przy ulicy Warszawskiej 7. Szczegółowe informacje na temat oferty można pozyskać na miejscu lub stronie internetowej. Przebywający w okolicach turyści, którzy pragną zwiedzić region mogą skorzystać z oferty kursujących na co dzień autobusów. Wybór pewnej i sprawdzonej firmy może okazać się korzystnym rozwiązaniem. Usługi przewoźnika pozwolą dotrzeć w wiele różnych miejsc.