LPG Endermologia – kto może z niej skorzystać?

LPG Endermologia – kto może z niej skorzystać?

Zabiegów upiększających ciało jest naprawdę bardzo dużo. Każdy pacjent powinien znaleźć wśród nich coś odpowiedniego dla siebie. To, jaki sposób na dbanie o skórę, sylwetkę wybierzemy, będzie oczywiście zależało od kilku czynników, są to często kwestie bardzo indywidualne. LPG Endermologia może być brana pod uwagę przez większość osób, gdyż jest to metoda naturalna, nieinwazyjna, bezbolesna.

LPG Endermologia – zabieg krok po kroku

Pierwszym krokiem jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu z pacjentką na temat jej zdrowia, masy ciała, chorobach przewlekłych. Jeśli nie ma przeciwwskazań medycznych, ustala się, jakie partie ciała będą poddawane zabiegom oraz ile sesji należy wykonać do osiągnięcia najlepszego efektu. Pacjentka podczas zabiegu musi być ubrana w specjalny kombinezon, który ma zadanie stymulująco-ochronną.

LPG Endermologia to masaż wykonywany za pomocą głowic masujących. Urządzenie to wykorzystuje podciśnienie, które tworzy tak zwaną fałdę skórną. Fałda ta jest masowana zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz. Należy pamiętać, że ilość zabiegów zależy od stanu ciała pacjenta oraz tego, jaką dietę i ćwiczenia stosuje. Zazwyczaj wyznacza się od 10 do 20 masaży, średnio 2-3 na tydzień.

Przeciwwskazania do LPG Endermologii

LPG Endermologia jest metodą bardzo skuteczną i nieinwazyjną, jednak są przypadki, kiedy nie można stosować jej u danego pacjenta. Przede wszystkim nie poleca się tego zabiegu wykonywać, gdy pacjent ma problemy naczyniowo-skórne lub ma chorobę nowotworową. Endermologii nie poddaje się miejsc, które mają stan zapalny, gdzie występują takie zmiany jak przebarwienia, pieprzyki.

Jakie efekty daje LPG Endermologia?

Technologia ta w głównej mierze ma za zadanie pobudzenie komórek skóry do szybszego metabolizmu, tym samym redukcji tkanki tłuszczowej. Oprócz tego endermologia wpływa korzystnie na ogólny wygląd skóry. Dzięki niej ciało staje się jędrniejsze, gładsze, ma ładniejszy kolor oraz ma mniej widocznych niedoskonałości. LPG Endermologia stosowana jest także do wygładzania blizn, rozstępów.