Luksus pod dobrym adresem

Rynek nieruchomości przeżywa prawdziwe oblężenie. Mimo, że banki znacznie utrudniły możliwość kredytowania całości transakcji, chętnych do zakupu mieszkania nie brakuje. Dużym zainteresowaniem cieszą się również luksusowe apartamenty w Warszawie.

Słowo kluczowe

Przeglądając oferty nieruchomości można odkryć, że coraz więcej wśród nich występuje w kategorii „apartamenty”. Niestety, nazewnictwo najczęściej jest nie tylko mylące co wręcz nieuzasadnione. Większość z propozycji to mieszkania o podwyższonym standardzie, które z prawdziwym luksusem nie mają nic wspólnego. Nie można nazywać apartamentem lokalu po powierzchni 30 metrów nawet, jeśli jest usytuowany w atrakcyjnym miejscu i w nowoczesnym budownictwie. Deweloperzy doskonale wiedzą, że słowa kluczowe, jakie są stosowane do opisu nieruchomości mają wielką moc sprawczą. Korzystają więc z faktu, że określenie „apartament” nie jest uwarunkowane przepisami i posiłkują się nim coraz chętniej. Zwykle spotykają się z dużym zrozumieniem ze strony odbiorców ich oferty. Dla potencjalnego właściciela świadomość nabycia „apartamentu” to zwykle kwestia prestiżu, więc nie wnika w fakt nieścisłości w nazewnictwie.

Wyjątkowa przestrzeń

Wspomniane 30 metrów powierzchni w przypadku prawdziwego apartamentu to metraż zaledwie jednego z pomieszczeń. Luksusowe apartamenty w Warszawie zaczynają się od ponad 100 metrów powierzchni. To oznacza ledwie kilka, czasem kilkanaście proc. lokali, dostępnych na rynku. Wysokość pomieszczeń musi mieć więcej niż 3 m. W apartamencie wszystko jest inaczej rozplanowane niż w standardowym mieszkaniu. Jego układ, w tym dodatkowe pomieszczenia jak garderoba, to wyróżniki, na jakie warto zwracać uwagę. Także łazienka odbiega od typowej. Musi być przestronna i posiadać osobne wejście z części sypialnej i dziennej. Prawie każdy apartament posiada kilka łazienek dla wygody wszystkich użytkowników. Dodatkowym wymogiem jest podział lokalu na odrębne części, wspólną i sypialną, jak również posiadanie tarasu, balkonu czy ogrodu zimowego.

Intymność w cenie

Co daje inwestorowi mieszkanie w lokalu premium? Luksusowe apartamenty w Warszawie mają zwykle piękną lokalizację. Z przestronnych okien widać panoramę stolicy. W jednym budynku jest zwykle tylko kilka apartamentów. Bywa, że w obrębie piętra mieszka jeden inwestor. Niezwykłe poczucie intymności to jedna z głównych zalet takiego lokalu. Dodatkową jest bliskość miejsc, chętnie odwiedzanych przez bogatych mieszkańców, jak strefa spa, salony urody czy też stref relaksu. Właściciel apartamentu na swojej codziennej drodze spotyka niewielu współużytkowników wygodnej przestrzeni. Nikt więc nie zakłóca jego spokoju.

Luksus w wyjątkowym miejscu to wartość bezwzględna dla osób, które chcą inwestować. Z tego powodu luksusowe apartamenty w Warszawie znajdują swoich nabywców już na etapie planów inwestycyjnych.