Jak wybrać właściwy kurs niemieckiego online?

Znajomość języków obcych to dziś konieczność, a sam angielski już nie wystarcza, by zrobić wrażenie na pracodawcy. Coraz częściej uczymy się nowych języków, a popularny wśród nich jest niemiecki, co ma związek z bliskością do granicy. Na co zwracać uwagę, wybierając kursy języka niemieckiego online?

Poziom

Jeśli zaczynamy naukę od początku, to oczywistym jest, że wybieramy najbardziej podstawowe kursy języka niemieckiego online. W przypadku jednak, gdy już mieliśmy jakiś kontakt z tym językiem mamy do wyboru dwie drogi: pierwsza to wybór poziomu, na którym skończyliśmy edukację lub poziomu wyższego. W tym przypadku sprawa jest jednak nieco problematyczna, jeśli od ukończenia kursu języka niemieckiego online minęło trochę czasu – części informacji już nie pamiętamy.

Druga droga to przystąpienie do testu poziomującego, który oferują różne kursy języka niemieckiego online. Dzięki temu trafimy na lekcje, na których będziemy się rozwijać zamiast powtarzać znany już materiał, a także unikniemy zagubienia, jeśli nasz poziom językowy okaże się niższy niż poziom, który wydawało nam się, że mamy.

Podręczniki i materiały do nauki

Zastanawiając się nad różnymi kursami języka niemieckiego online, warto zapoznać się z podręcznikami, jakie będą w ich ramach realizowane. Dzięki temu będzie można wstępnie określić przystępność podawanej wiedzy, jej poziom.

Poza podręcznikami różne szkoły oferują także inne materiały. Zwykle przed kursem są niedostępne, ale warto popytać wśród wcześniejszych kursantów o ich poziom, rodzaje i czy w ogóle jakieś są. To także świadczy o jakości nauczania.

Konwersacje

Konwersacje to ważna część nauki języka – w końcu aby mówić o jego znajomości konieczna jest możliwość porozumiewania się w nim. Nie ma jedynego właściwego momentu, by zacząć prowadzić konwersacje, ale im wcześniej to nastąpi tym lepiej – będziemy się swobodniej i bardziej naturalnie posługiwać językiem.

Konwersacje w trakcie standardowego kursu języka niemieckiego online nie mogą jednak całkowicie zastąpić teorii i pracy z tekstem – to także aspekty bardzo ważne. Inaczej jest, jeśli kurs ma obejmować tylko konwersacje – to jednak wybór dla zaawansowanych, któryż chcą się podszkolić tylko w mówieniu, a nie dopiero zdobywają wiedzę językową.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Szkoły języka niemieckiego STRUCTURA.