Mezoterapia igłowa skóry głowy – najważniejsze informacje

Mezoterapia to bardzo popularną forma walki ze słabymi włosami i problemem łysienia. Swą popularność zawdzięcza wysokiej skuteczności i małej inwazyjności. Ponadto mezoterapia cechuje się szybkimi efektami, gdyż odpowiednia substancja czynna wnika bezpośrednio w skórę i do komórek włosa.

Jak przebiega zabieg mezoterapii?

Dzięki temu, iż preparaty podczas zabiegu są wstrzykiwane bezpośrednio w miejsce objęte problemem łysienia, komórki włosów otrzymują szybko niezbędne składniki odżywcze. Przyspiesza to porost włosów i minimalizuje ich wypadanie. Przed przystąpieniem do zabiegu konieczny jest dokładny wywiad medyczny, dzięki któremu można wykluczyć przeciwwskazania. Więcej informacji na temat mezoterapii i przeciwwskazań można znaleźć na stronie: drturowski.pl/pl/przeszczep-wlosow/mezoterapia-skory-glowy/. Przed samym zabiegiem mezoterapii wykonuje się delikatny detoks skóry głowy, który ma za zadanie oczyścić mieszki włosowe z sebum i złuszczonego naskórka. Ponadto taki detoks pobudza krążenie i przygotowuje skórę głowy do poboru składników podczas właściwego wstrzykiwania. Sam zabieg mezoterapii to seria płytkich wstrzyknięć odpowiedniej substancji aktywnej, w której skład wchodzą witaminy (często A, C, E i B), kwas hialuronowy i mikroelementy. Oczywiście dobór składników koktajlu jest uzależniony od źródła problemu z włosami.

Jakie są efekty zabiegu mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa skóry głowy może poszczycić się dużą skutecznością. Dzieje się tak, gdyż składniki odżywcze przenikają głęboko w strukturę włosa i skóry. Dzięki wstrzykiwaniu substancji omija się blokadę, jaką jest skóra i minerały mogą łatwo dostać się w pożądane miejsca. Już po 2 tygodniach od zabiegu można zauważyć pierwsze efekty. Pełny efekt zabiegów jest jednak widoczny dopiero po wykonaniu całej, ustalonej z lekarzem, serii wstrzykiwań. Nowe włosy mogą być widoczne już po około 2 miesiącach od zakończenia kuracji.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii

Zabieg mezoterapii polecany jest dla wszystkich osób, które borykają się z problemem słabych i łamliwych włosów. Niestety, jak każdy zabieg, mezoterapia posiada również określone przeciwwskazania. Są nimi: ciąża, alergia, stany zapalne, choroby nowotworowe, padaczka, karmienie piersią.

Mimo przeciwwskazań wszystkie osoby, które cierpią na choroby włosów, powinny zapoznać się z informacjami na temat mezoterapii igłowej.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://drturowski.pl/pl/przeszczep-wlosow/mezoterapia-skory-glowy/