Co oferuje zabieg Morpheus8 PRO?

Co oferuje zabieg Morpheus8 PRO?

Zabiegi medycyny estetycznej mogą pomóc rozwiązać wiele problemów, a nawet wspomóc modelowanie sylwetki w miejscach, w których dieta i ćwiczenia nie dają sobie rady. Jednym z zabiegów, o których warto wiedzieć jest radiofrekwencja mikroigłowa. Co to za zabieg i kiedy warto go wykonać – wyjaśniamy.

Na czym polega radiofrekwencja mikroigłowa?

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej nazywany jest często Morpheus8 PRO od nazwy urządzenia, na którym jest wykonywany. Jest to małoinwazyjny zabieg polegający na wykonywaniu mikronakłuć specjalnymi igłami emitującymi fale radiowe.

Mikronakłucia na głębokość od 0,5 do 4 mm same w sobie są korzystne dla stanu skóry. Naruszenie ciągłości tkanek w tym przypadku prowadzi do uruchomienia procesów regeneracyjnych. Emitowane dodatkowo fale radiowe aktywują produkcje kolagenu, a jednocześnie powodują skrócenie już istniejących włókien kolagenowych. Proces ten pozwala widocznie odmłodzić skórę.

Jak wygląda zabieg i jakie daje efekty?

Zabiegi medycyny estetycznej każdorazowo poprzedza konsultacja lekarska. Następnie obszar wskazany do zabiegu jest znieczulany za pomocą specjalnego kremu, co ma poprawić komfort pacjenta. Właściwy zabieg trwa zwykle około pół godziny, podczas którego lekarz lub kosmetolog przystawia specjalny aplikator urządzenia Morpheus8 PRO.

Efekty zabiegu Morpheus8 PRO są widoczne już po dwóch tygodniach. Cera staje się odmłodzona, dochodzi też efekt liftingu. Zabieg pozwala też zredukować widoczność rozstępów i blizn. Najlepsze efekty można uzyskać powtarzając zabieg trzykrotnie w odstępach dwóch do trzech tygodni.

Kto może skorzystać z zabiegu i jak wzmocnić jego efekty?

Wskazaniem do zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej Morpheus8 PRO jest wiotka skóra, zmarszczki, blizny i rozstępy. Zabieg skutecznie pozwala też zredukować cellulit. Jak większości zabiegów medycyny estetycznej przeciwskazaniem są jednak choroby nowotworowe, ciąża oraz laktacja. Zabiegu nie można też wykonywać w miejscu objętym żylakami.

Po zabiegu skóra zwykle jest zaczerwieniona, ale ten efekt mija zwykle już kolejnego dnia. Ważne jest jednak by przez około tydzień po zabiegu unikać słońca i nie wykonywać makijażu w miejscu zabiegu. Warto w tym czasie też sięgnąć po kremy regeneracyjne.