Czy suknie ślubne z trenem to dobry pomysł?

Czy suknie ślubne z trenem to dobry pomysł?

Moda ślubna od lat fascynuje projektantów. Choć trendy nieustannie się zmieniają, to jednak dawne formy także często wracają do łask. Wiele kobiet zastanawia się np. czy można założyć do ślubu suknię z długim trenem. Choć prezentuje się ona efektownie, to jednak może być niewygodna. Czy warto kupić taką suknię ślubną?

Jakie suknie ślubne były kiedyś modne?

Niemal każda młoda panna wyobraża sobie przynajmniej raz w życiu dzień swojego ślubu. Zazwyczaj ślub bierze się raz w życiu, więc każdy chce zapamiętać ten moment jako szczególnie udany i wzruszający. Wymarzona suknia w umyśle każdej kobiety będzie wyglądała zupełnie inaczej. Wiele jest pań, które hołdują bogatej tradycji i chętnie zakładają do ślubu coś klasycznego.

Za czasów naszych babć popularne były bardziej rozłożyste i upstrzone falbankami suknie. Dziś wiele panien młodych stawia na wygodę i minimalizm. Jednakże entuzjastek sukni z trenem i poważnym stanem nie brakuje. Dlaczego? Tren, czyli długi ogon z tyłu sukni robi wrażenie na otoczeniu i kojarzy się z sukniami prawdziwych księżniczek czy współczesnych monarchiń.

Suknia ślubna z trenem – co przemawia przeciwko?

Z pewnością nie każda panna młoda będzie dobrze się czuła w sukni z trenem. Dodatkowe warstwy materiału powodują, że suknia jest adekwatnie cięższa i trudniej utrzymać ją w ryzach. Zazwyczaj kobieta potrzebuje do pomocy osób trzecich, co uroczo pokazywane jest w na przykładzie małych druhenek podążających za panną młodą i trzymających tren.

Na tren trzeba uważać przy wchodzeniu i schodzeniu po schodach, czy przy zamykaniu drzwi samochodu, aby nie przytrzasnąć materiału. Tren włóczący się po ziemi może też stosunkowo szybko się brudzić, dlatego o tego typu Suknie ślubne trzeba szczególnie dbać.

Dlaczego warto się zdecydować na białą suknię z trenem?

W dniu ślubu każda panna młoda powinna być ubrana tak, jak sobie to wymyśliła. Najważniejsze jest, aby sama zainteresowana dobrze czuła się w swojej sukni. Choć suknie z trenem są trudniejsze w obsłudze, aniżeli bardziej skąpe kreacje, to jednak dla chcącego nic trudnego.

Tren z pewnością olśni zgromadzonych na uroczystości gości. Poza tym, suknie z trenem przepięknie wychodzą na zdjęciach podczas sesji ślubnych. Długa suknia ślubna na weselu zawsze może być zastąpiona przez inny ubiór, aby można było swobodnie tańczyć.