Jak wybrać lampę stojącą do swojego wnętrza?

Jak wybrać lampę stojącą do swojego wnętrza?

Lampy stojące to bardzo modny dodatek do naszych wnętrz, który sprawdza się zarówno w przypadku salonu jak i sypialni. W salonie stworzy przyjemny klimat, zaś w sypialni będzie doskonałym źródłem światła, przy którym można czytać książki do późnego wieczora. Jak wybrać eleganckie lampy stojące do wnętrza? Podpowiadamy.

Dobierz lampę stojącą do salonu

Najczęstszym kryterium wyboru oświetlenia salonów są względy estetyczne. Eleganckie lampy stojące do najważniejszego pomieszczenia w naszym mieszkaniu powinny komponować się ze stylem pomieszczenia a poza tym powinny się nam po prostu podobać.

Wybierając lampę w swoim ulubionym stylu wzmocnimy charakter innych dodatków i sprawimy, że pomieszczenie stanie się bardziej przytulne. Wybór lamp podłogowych jest obecnie bardzo duży – od prostych minimalistycznych modeli, poprzez drewniane lampy w stylu skandynawskim aż po ciekawe lampy loftowe, przypominające oświetlenie w studiach fotograficznych.

Lampa podłogowa, która sprawdzi się w sypialni

Przy wyborze lampy stojącej do sypialni musimy odpowiedzieć sobie na pytanie do czego ona ma służyć. Czy powinna stanowić punktowe źródło nieco przygaszonego oświetlenia czy raczej powinna służyć do czytania.

Gdy już odpowiemy sobie na to pytanie możemy przystąpić do wyboru interesującego nas modelu lampy. Do czytania świetnie sprawdzają się eleganckie lampy stojące z wyciąganym ramieniem, które można skierować bezpośrednio na strony książki. Takie rozwiązanie daje nam bardzo dobre możliwości realizacji naszych czytelniczych zainteresowań bez konieczności utraty wzroku.

Jeśli zaś pragniemy mieć źródło nastrojowego światła z powodzeniem możemy wstawić lampę z kloszem czy minimalistyczną lampę przypominającą oświetlony słup. Niezależnie od stylu, który wybierzemy lampa będzie ciekawym akcentem pięknie prezentującym się nie tylko wieczorem.