Jakie korzyści dają przedsiębiorcom transakcje bezgotówkowe?

Terminal płatniczy usprawnia obsługę, zwiększa bezpieczeństwo i przynosi przedsiębiorcy dodatkowe zyski. Co więcej, dzięki programowi Polska Bezgotówkowa można uzyskać terminal bez abonamentu. Jak dostać terminal za 0 zł?

Terminal karty płatniczej w placówce oznacza sprawniejszą obsługę. Przedsiębiorca nie trzyma bowiem gotówki w kasie, nie musi organizować jej transportu, a pieniądze trafiają prosto na jego konto.

Korzystanie z terminala płatniczego zwiększa także bezpieczeństwo m.in. dzięki szybkiej realizacji płatności, zmniejszeniu kolejek i większemu komfortowi klientów. Wreszcie, pozwala również zwiększyć zyski. Okazuje się bowiem, że konsumenci chętniej dokonują transakcji kartą płatniczą niż gotówką, a 1/3 posiadaczy kart chciałaby płacić tylko nimi. Przedsiębiorca, udostępniając formę płatności bezgotówkowej, nie traci więc klientów, którzy płacą jedynie kartą.

Polska Bezgotówkowa, czyli darmowy terminal płatniczy bez abonamentu

Program Polska Bezgotówkowa, oferujący darmowe terminale, skierowany jest do przedsiębiorców, którzy w ciągu ostatniego roku nie przyjmowali płatności kartami płatniczym w swoich placówkach, a także do tych, którzy dopiero otwierają nowy biznes.

W ramach programu (dzięki jednemu z partnerów Polska Bezgotówkowa – eService) można wybrać do trzech terminali płatniczych za darmo, po czym należy wypełnić zgłoszenie, przejść weryfikację i odebrać urządzenia od kuriera pod wskazanym przez siebie wcześniej adresem.

Wśród terminali do wyboru jest m.in. dostępny w wersji stacjonarnej bądź przenośnej terminal standardowy, akceptujący płatności zarówno telefonem komórkowym, jak i kartami płatniczymi m.in. Mastercard, Visa, Diners, JCB i płatności BLIKiem. Wybierając ten model przedsiębiorca przez 12 miesięcy nie ponosi kosztów za transakcje, zaś po upływie tego okresu, miesięczny koszt wynajmu urządzenia wynosi 39 zł za miesiąc.

Można także wybrać nowoczesny, lekki i bezprzewodowy terminal Smart D220 z dotykowym ekranem, do którego nie trzeba kupować papieru, co daje oszczędność nawet 6 gr na każdej transakcji. Po 12 miesiącach terminal ten właściciel otrzymuje na własność bez dodatkowych opłat.

Po 12 miesiącach procentowa prowizja miesięczna od transakcji kartami wynosi 0,69 proc. w przypadku karty Visa, 0,79 proc. w przypadku karty Mastercard. Chcesz wiedzieć więcej o Programie Polska Bezgotówkowa? Wejdź na stronę https://bezgotowki.pl/oferta/.

Dostępność do płatności bezgotówkowych jest wygodna i przynosi korzyści nie tylko przedsiębiorcom, ale także konsumentom. Świadczą o tym wyniki licznych badań opinii publicznej.