Jaki zestaw wypoczynkowy sprawdzi się w małym salonie?

Dopasowanie odpowiedniego zestawu wypoczynkowego do niewielkiego salonu może być nie lada problemem. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę podczas poszukiwania mebli?

Małe salony często spotykane są w mieszkaniach w blokach, ale również w domach jednorodzinnych. Gdy nie mamy zbyt dużo przestrzeni do dyspozycji, możemy mieć też niemałe trudności ze znalezieniem właściwego kompletu wypoczynkowego, który będzie dobrze prezentował się w tak małej przestrzeni

Są jednak sposoby na to, aby urządzić stylowo i komfortowo nawet najmniejszy salon. Jaki zestaw wypoczynkowy będzie wtedy najlepszy?

Sofa i fotele czy narożnik?

Pierwsze pytanie, które musimy sobie zadać, dotyczy rodzaju kompletu wypoczynkowego do salonu. Czy lepiej zdecydować się na sofę z fotelami, a może na narożnik?

Przede wszystkim dużo zależy od kształtu salonu oraz od tego, jakie jeszcze meble planujemy w nim umieścić. Gdy mamy od dyspozycji wolny kąt, wtedy narożnik może być strzałem w dziesiątkę, ponieważ wypełni go wtedy w całości. Jeśli jednak nie zamierzamy umieszczać mebli wypoczynkowych w kącie pokoju, lepszym wyborem mogą być kanapa i fotele.

Prostota ponad przepych

W małych wnętrzach liczy się optyczne powiększenie przestrzeni. Zatem zamiast rozłożystych, bogato zdobionych kompletów wypoczynkowych lepiej postawić na minimalistyczną prostotę. Takie meble nie tylko są bardziej ustawne, ale również nie zdominują małego pomieszczenia.

Podobnie warto postępować przy wyborze wzoru – najlepiej postawić na stonowane kolory, na przykład na uniwersalną szarość czy brązy, rezygnując z kolei z mebli obitych tkaninami w duże, przyciągające wzrok wzory. Wiele ciekawych propozycji czeka w sklepie agatameble.pl – tutaj możemy zamówić meble z dostawą do domu!

Pamiętaj o pomiarach!

W małych salonach liczy się często każdy centymetr. Właśnie dlatego tak ważne jest dokładne zmierzenie pomieszczenia oraz miejsca, w którym chcemy umieścić komplet wypoczynkowy. W ten sposób unikniemy sytuacji, gdy zabraknie nam dosłownie kilku centymetrów do umieszczenia w salonie wymarzonej sofy albo narożnika.