Flebologia

Flebologia to ścisła dziedzina medycyny, która rozwija się niezwykle prężnie i co chwilę proponuje pacjentom nowe rozwiązania w zakresie leczenia chorób żył. Nazwa „flebologia” wywodzi się z greckich słów „phlebos – żyła” oraz „logos – nauka”.

Kim jest flebolog?

Flebolog to specjalista, który zajmuje się leczeniem chorób żył. Pacjenci, którzy zwracają się do niego o pomoc, zazwyczaj zauważają u siebie niepokojące objawy związane z chorobami żył, takie jak uczucie ciężkości w nogach czy pojawiająca się wieczorami opuchlizna kostek, łydek i stóp.

Objawom tym towarzyszą również teleangiektazje, czyli czerwone, fioletowe lub niebieskie „pajączki”. Zlekceważenie objawów może prowadzić do powstania nowych, mocniej wyczuwalnych zgrubień naczyń krwionośnych pod kolanami i koło kostek. Na tym etapie może dochodzić również do nieodwracalnych uszkodzeń naczyń krwionośnych.

Czym różni się flebolog od chirurga naczyniowego?

Należy podkreślić, że flebologia nie jest tym samym, co chirurgia naczyniowa. Pomiędzy nimi występują pewne niewielkie różnice. Flebologia polega na diagnozowaniu i leczeniu chorób żylnych za pomocą jak najmniej inwazyjnych metod.

Flebolog może również kierować pacjenta do chirurga naczyniowego, kiedy choroba ma postać silnie zaawansowaną lub gdy konieczna jest inwazyjna metoda leczenia, jak na przykład rekonstrukcja tętnic.

Klinika flebologii Wrocław – znajdź najlepszą!

Leczenie żył Wrocław przeprowadzane jest w wielu klinikach w całej Polsce. Jeżeli chodzi o Wrocław i województwo dolnośląskie, to również można spotkać się tam z mnóstwem klinik publicznych oraz prywatnych, które wykonują zabiegi z zakresu flebologii. Aby wybrać najlepszą, należy przede wszystkim spojrzeć na opinie pacjentów, ponieważ to oni są najbardziej cennym źródłem informacji w internecie. Następnie można wyszukać lekarzy i przeczytać o nich nieco więcej na konkretnych stronach internetowych, które poświęcone są lekarzom.

Usuwanie żylaków Wrocław przeprowadzane jest bardzo różnymi metodami. Może to być zamykanie naczynek za pomocą lasera lub metody CLaCS. Wszystko uzależnione jest od stopnia zmiany, która występuje na skórze. Jeżeli chodzi o ceny, to ustalane są one indywidualnie z pacjentem, natomiast rozpoczynają się one od 200 zł, a kończą nawet na 5000 zł.