Glampingowy wypoczynek w Polsce

W Polsce coraz większą popularnością cieszy się glamping, czyli sposób na wypoczynek na łonie natury w połączeniu z wygodami znanymi z pensjonatów i hoteli. Jest to rodzaj luksusowego kempingu. Ludzie, którzy cenią sobie możliwość obcowania z naturą i jednocześnie spokój mogą w ten sposób wypocząć w nietypowych obiektach turystycznych.

Czym charakteryzują się miejsca glampingowe?

Miejsca urządzone według założeń glampingu to najczęściej designerskie namioty, chatki, bańki oraz namioty igloo. Znajdują się w otoczeniu pięknych widoków, z dala od miast i ruchu turystycznego. Charakteryzują się pięknie urządzonymi, naturalnymi wnętrzami z dużą ilością wspaniałych detali.

Glampingowe miejscówki wypoczynkowe bardzo często oferują dodatkowe atrakcje. Można w nich skorzystać z sauny, jacuzzi lub strefy spa. Dominującymi barwami we wnętrzach glampingowych to pastelowe szarości, zieleń oraz biel. Dużo w nich drewna i naturalnych tkanin. Duże powierzchnie okien lub przeźroczystych tworzyw zapewniają przez cały czas pobytu kontakt z krajobrazem i światłem dziennym.

Gdzie można uprawiać Glamping w Polsce?

Jednym z ciekawszych miejsc glampingowych jest luksusowy ośrodek w Kotlinie Kłodzkiej w okolicy wsi Nagodzice. Jest świetną bazą wypadową na wycieczki po okolicy. Na terenie 3 hektarów zlokalizowano 4 namioty. W bazie można zamówić posiłki, które są w 100 procentach wegańskie. Kolejne ciekawe miejsca glampingowe znajdują się na Podhalu. Obiekt Glamp Royal zlokalizowany jest w odległości kilku kilometrów od Zakopanego w miejscowości Biały Dunajec.

Do dyspozycji gości są klimatyczne kopuły sferyczne z pięknym widokiem na Tatry. Niedaleko od Białego Dunajca położony jest następny obiekt glampingowy o nazwie Tatra Glamp. Tworzą go cztery kopuły sferyczne, które są wyposażone dodatkowo w łazienkę, aneks kuchenny, a także piec elektryczny. Miejscem, które polubią niewątpliwie miłośnicy reniferów, Finlandii i Muminków jest Lapońska wioska w Karpaczu. Do dyspozycji gości oddano pięć fińskich namiotów, dwa namioty wiszące, a także Dom Muminków. Można w nim z powodzeniem nocować. Na terenie obiektu można skorzystać z sauny, strefy spa, hamaków i huśtawek.