Czym wyróżnia się dobra szklanka do whisky z grawerem?

Personalizowana szklanka do whisky z grawerem jest doskonałym pomysłem na udany prezent dla każdego mężczyzny. Szlachetny i złocisty trunek powinien być podawany w odpowiedniej szklaneczce. Dzięki solidnemu grawerowi piękna szklaneczka będzie pamiątką na wiele lat.

Jaki kształt wybrać?

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na kształt szklaneczki do whisky. Najbezpieczniejszym wyborem są oczywiście dość niskie i proste w formie szklanki, ale pamiętać należy o tym, że nie jest to jedyne rozwiązanie. Doświadczeni koneserzy coraz częściej sięgają po specjalnie ukształtowane wąskie szklanki. W dużej mierze to właśnie dzięki takiej budowie możliwe jest analizowanie każdej nuty smakowej i rewelacyjnego zapachu.

Piękna i wygodna w użytkowania szklanka do whisky z grawerem z pewnością umyli degustowanie ulubionego trunku. Pamiętać należy jedynie o tym, aby szklanka miała dość proste ścianki i grube dno. Jak powszechnie wiadomo do szklanek nalewa się stosunkowo niewiele whisky. Grube dno zapewnia odpowiedni środek ciężkości, dlatego też nie ma ryzyka przypadkowego rozlania.

Dlaczego warto?

Eleganckie trunki jak powszechnie wiadomo wymagają zastosowania eleganckich naczyń. Warto wspomnieć także i o tym, że personalizowane szklanki do whisky z grawerem doskonale prezentować będą się także na barku, dzięki czemu spełniać będą one zadania dekoracyjne.

Opisując największe zalety warto wspomnieć również o bardzo atrakcyjnej cenie. Za komplet 6 szklanek zapłacimy około 80 zł. W tej cenie otrzymamy oczywiście indywidualny grawer.

Jakie szklanki są najpopularniejsze do whisky?

Dla początkujących miłośników whisky zdecydowanie najlepszym wyborem będą eleganckie szklanki typu Old Fashioned. Mowa tutaj oczywiście o popularnych szklankach rock glass, które są niskie, dość szerokie i posiadają oczywiście grube dno.

Boki szklanki Old Fashioned są proste, a dno okrągłe. Na półkach sklepowych znaleźć można także wersje kuliste albo luksusowe szklanki z dnem kwadratowym. Dzięki budowie tumblera dość duża powierzchnia napoju ma bezpośredni kontakt z powietrzem. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że whisky zdecydowanie lepiej uwalnia zapach. Tego typu szklanki są dobrym wyborem dla osób, które podczas picia whisky się nie spieszą.

Szklanki do whisky z grawerem znajdziesz w ofercie Grawernia.pl.