Gdzie kupić alkomat elektrochemiczny?

Gdzie kupić alkomat elektrochemiczny?

W ostatnim czasie bardzo dużym uznaniem cieszą się alkomaty elektrochemiczne. Alkomat to urządzenie, które pozwala dokładnie określić stężenie alkoholu w powietrzu wydychanym. W tym artykule wyjaśnimy, czym jest alkomat z atestem, a także wymienimy jego najważniejsze zalety. Z takiego alkomatu korzystają przede wszystkim służby państwowe, czyli na przykład policja. Jednak osoby prywatne lub firmy korzystają z alkomatów coraz częściej.

Zakup alkomatu z atestem

Alkomat jest wykorzystywany, gdy występuje uzasadnione podejrzenie, że pracownik jest nietrzeźwy w godzinach pracy lub kierowca jest pod wpływem alkoholu podczas prowadzenia auta. Alkomat można kupić również na własny użytek i stosować go wtedy, gdy nie jesteśmy pewni, czy wytrzeźwieliśmy po imprezie. Należy pamiętać, że urządzenia różnią się ceną oraz dokładnością pomiarów. Można śmiało powiedzieć, że Alkomaty elektrochemiczne są najbardziej miarodajne. Trzeba dodać, że sensor jest podstawowym elementem każdego alkomatu. Nazwy alkomatów wzięły się od nazwy sensora i to od niego zależy głównie dokładność oraz sposób pomiaru. Nie wszyscy mają świadomość, że sensor elektrochemiczny znajduje się w alkomacie elektrochemicznym. To właśnie on odpowiada za pomiar zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu.

Badanie trzeźwości

W urządzeniu zachodzą reakcje elektryczne oraz chemiczne i to dzięki nim można określić zawartość alkoholu w dostarczonej próbce powietrza. Cząsteczki alkoholu wchodzą w reakcję ze związkiem chemicznym na potencjale elektrody. Związek chemiczny to dwuchromian potasu lub nadmanganian potasu. Ostatnio w sensorach stosuje się także związki złota i platyny. Skutkiem reakcji jest powstanie kwasu octowego, który następnie uwalnia elektrony i w ten sposób wytwarza się prąd elektryczny. Wraz z zawartością alkoholu w próbce rośnie napięcie, dlatego można precyzyjnie wskazać stężenie alkoholu w powietrzu wydychanym. Nie ulega wątpliwości, że alkomat elektrochemiczny jest bardzo dokładnym urządzeniem. W sprzedaży dostępne są również tańsze urządzenia, ale lepiej dołożyć trochę pieniędzy i kupić alkomat wysokiej jakości od sprawdzonego i renomowanego producenta. Można śmiało powiedzieć, że dokładność pomiaru to najważniejsza zaleta alkomatu elektrochemicznego.