Maski do respiratora. Jaki rodzaj wybrać?

Maski do respiratora, przeznaczone do terapii bezdechu sennego, stają się coraz powszechniejsze. W związku z tym rośnie liczba ich rodzajów. Niektórzy producenci, np. Philips Respironics, oferują nie tylko maski nosowe i twarzowe, ale także maski podnosowe i tzw. maski minimalnego kontaktu, w tym pediatryczne, zaprojektowane specjalnie dla dzieci.

Bezdech senny jest coraz częściej diagnozowaną przez lekarzy chorobą, która dotyka coraz większej części społeczeństwa. W związku z tym leczenie tego schorzenia staje się coraz powszechniejsze i… łatwiejsze. Wdraża się bowiem m.in. rozwiązania ułatwiające leczenie pacjentów w domu.

Maski na bezdech senny

Coraz lżejsze i łatwiejsze w obsłudze respiratory przeznaczone są nie tylko do użytku szpitalnego, ale także domowego i umożliwiają zarówno inwazyjne, jak i nieinwazyjne wspomaganie oddychania u dorosłych pacjentów, a także u dzieci.

Wiele rozwiązań w zakresie leczenia zaburzeń snu i oddychania oferuje Philips Respironics. Jeśli chodzi o Philips Respironics maska nosowa True Blue łączy w sobie m.in. nowe technologie, skuteczność i dopasowanie. Wysokogatunkowy żel zapewnia szczelność, ale także stabilność i lekkość.

Z kolei regulowane paski łączą się w jeden pasek tylny z paskiem okalającym głowę dla zwiększenia stabilności maski. Ukośny mikroport zapewnia z kolei niemal bezgłośny przepływ wydychanego powietrza i redukuje poziom hałasu przy wydechu. Zobacz jedną z dostępnych masek tutaj.

Z kolei maska pełnotwarzowa FitLife przeznaczona jest dla wymagających, określonych pacjentów np. ze skórą twarzy w złym stanie, o nietypowej budowie, z ranami czy dla osób z klaustrofobią. Duża powierzchnia maski umożliwia równomierne rozłożenie ciśnienia i przepływ wewnątrz maski.

FitLife posiada także atest do stosowania u dzieci. Dostępna w małym, dużym i bardzo dużym rozmiarze pozwala na odpowiedni dobór do konkretnego użytkownika.

Istnieją także uniwersalne maski ustno-nosowe dostępne w czterech rozmiarach pasujących w przypadku 95 proc. pacjentów. Są one łatwe w dopasowaniu, często mniejsze i lżejsze od innych dostępnych na rynku, a przez to mniej uciążliwe dla pacjenta. Z kolei specjalne poduszki silikonowe zmniejszają nacisk na skórę twarzy. Maski uniwersalne są także odporne na różnego rodzaju uszkodzenia.