Jak zapanować nad księgowością w firmie?

Prowadzenie księgowości jest obowiązkiem każdego przedsiębiorcy. Część właścicieli firm decyduje się na współpracę z biurami rachunkowymi. Jak jednak mają poradzić sobie ci właściciele firm, którzy zdecydowali się samodzielnie zadbać o swoją księgowość? Jaki powinien być program księgowy, który jest przyjazny dla każdego przedsiębiorcy?

Dobry program księgowy – czyli jaki?

Nie każdy przedsiębiorca zna się na księgowości. Jedną z najważniejszych zalet dobrego programu do prowadzenia księgowości firmy jest łatwa obsługa, która w większości jest intuicyjna.

Program https://afaktury.pl jest bardzo intuicyjny, dzięki czemu nawet początkujący przedsiębiorca nie będzie czuł się zagubiony w czasie wystawiania faktury. Ważnym elementem jest również ograniczenie miejsc, w których można popełnić błędy, dlatego wiele elementów faktury uzupełniana jest automatycznie. Data, numer faktury czy wysokość vat-u to dane, które są wpisywane bez udziału przedsiębiorcy.

Dodatkowe funkcje

Prowadzenie księgowości firmy nie polega wyłącznie na wystawianiu faktur kontrahentom. Trzeba również pamiętać o płatnościach, rozliczaniu kontrahentów czy zmianach podatkowych, które w naszych przepisach pojawiają się wyjątkowo często.

Program afaktury.pl wiele rzeczy ułatwia przedsiębiorcy. Istnieje możliwość zablokowania kontrahentów nierzetelnych, którzy nie regulują swoich zobowiązań. Kolejną zaletą jest również możliwość stworzenia bazy kontrahentów, by szybko i bez problemu wystawiać faktury. Ważną funkcją jest również cykliczne wystawianie faktur stałym kontrahentom, które skraca czas pracy przedsiębiorcy.

Chcąc mieć pełną kontrolę nad funkcjonowaniem firmy właścicielem musi skoncentrować się na statystykach, które pokazują kondycję firmy. Program afaktury.pl umożliwia sporządzenie statystyk wystawionych faktur, podział na kwoty netto oraz brutto czy uzyskanie raportu sprzedaży. Dzięki takim funkcjom każdy przedsiębiorca jest w stanie zaobserwować jak działa firma i wdrożyć rozwiązania, które przyspieszą jej rozwój.

Prowadzenie samodzielnie księgowości w firmie nie jest łatwe, ale dzięki dobrym narzędziom takim jak afaktury.pl staje się łatwiejsze i bardziej wydajne. Dzięki temu przedsiębiorca ma wszystko co dzieje się w firmie pod kontrolą nie tracąc wiele czasu.