Czym fakturować swoich klientów?

Wśród dokumentów, które można wygenerować za pomocą aplikacji, jest wystawianie faktur VAT oraz innych dokumentów papierowych.

Korzystanie z afaktury.pl do generowania faktur VAT jest bardzo proste i intuicyjne. Wystarczy podać niezbędne informacje, takie jak: numer faktury, dane sprzedawcy, dane nabywcy, nazwę produktu/usługi, cenę, sposób płatności oraz termin płatności. Dodatkowo dostępna jest baza kontrahentów, do której można załadować informacje o kontrahencie, a także wyszukać firmę na podstawie jej numeru identyfikacji podatkowej.

Program do wystawiania faktur W afaktury.pl można nie tylko tworzyć faktury VAT. Za pomocą aplikacji można generować faktury RR, faktury korygujące, rachunki, zamówienia oraz faktury zaliczkowe. Dla dużych i średnich firm możliwość wystawiania faktur wewnętrznych jest bardzo istotną funkcją.

Ponadto faktury VAT wystawione za pomocą programu mogą wysyłać wiadomość sms do kontrahenta w momencie wysłania faktury, pozwalają na wystawianie faktur cyklicznych bez konieczności konstruowania ich za każdym razem od nowa oraz umożliwiają bezproblemowe wystawianie faktur w walutach obcych.

Funkcjonalność programu do fakturowania online

Lista funkcji oferowanych przez program afaktury.pl jest bardzo obszerna. Największą odpowiedzią dla międzynarodowych przedsiębiorstw jest możliwość tłumaczenia faktur nawet na 31 języków (m.in. angielski, francuski i hiszpański, a także japoński i afrikaans), a także wystawiania faktur w dowolnej walucie obcej. Jedyną różnicą między fakturą walutową a standardową fakturą VAT jest waluta, w której dokonywana jest płatność.

Oprócz wystawiania rachunków VAT program generuje również spójne pliki kontrolne JPK VAT, JPK FA i JPK MAG, co jest szczególnie przydatne dla nowych firm.

Integracja dowolnej aplikacji, sklepu internetowego, czy kasy fiskalnej z platformą do fakturowania to rzecz, którą powinni rozważyć wszyscy handlowcy. W ten sam sposób można zintegrować moduł magazynowy.