Zamykanie naczynek – co trzeba wiedzieć?

Zamykanie naczynek – co trzeba wiedzieć?

Laserowe zamykanie naczynek to zabieg medycyny estetycznej, na który decyduje się coraz więcej osób. Jest to zabieg, który pozwala na odzyskanie pięknego, młodzieńczego wyglądu. Co warto wiedzieć o zamykaniu naczynek nim udamy się do lekarza?

Kiedy zamykanie naczynek jest potrzebne?

Popękane naczynka nie wyglądają atrakcyjnie. Najczęściej przypominają „pajączki”, które mogą pojawić się na twarzy, nogach, szyi czy dekolcie.

Popękane naczynka mogą mieć wiele przyczyn. Często nie są problemem zdrowotnym, ale dla wielu osób stanowią duży kompleks. Warto w takiej chwili pomyśleć o wykonaniu zabiegu.

Zamykanie naczynek Katowice to zabieg całkowicie bezpieczny. Nie jest również inwazyjny. Trwa około 30 minut. Trzeba jednak pamiętać, że jego powodzenie zależy od umiejętności lekarza dermatologa.

Zamykanie naczynek Katowice polega na dobraniu takich fal, by naczynko zostało podgrzane, a jednocześnie skóra nie została uszkodzona. W trakcie zabiegu pacjent nie odczuwa bólu. Jedyne co może poczuć to delikatny dyskomfort polegający na szczypaniu powierzchni skóry. Odczuwalne będzie również ciepło lasera. Nie jest to jednak nieprzyjemne.

Po zabiegu

Zamykanie naczynek Katowice to zabieg bezpieczny. Trzeba jednak pamiętać, że kilka dni po wykonaniu zabiegu skóra potrzebuje specjalnej troski.

Nie wolno korzystać z kosmetyków, które zawierają alkohol. Ważne jest również, by skóra była dobrze nawilżona. Kremów nawilżających, dobrej jakości, należy używać 2- 3 razy dziennie.

W trakcie codziennej pielęgnacji nie należy używać mydła. Konieczna jest również rezygnacja z peelingu na kilka tygodni.

Po zabiegu zamykania naczynek Katowice koniecznie trzeba unikać promieni UV. Nie można korzystać z solarium, jak i opalać się na słońcu. Nie wskazane są również intensywne ćwiczenia. Wysiłku należy unikać przez co najmniej tydzień czasu.

Korzystanie z sauny również jest zabronione po wykonaniu zabiegu zamykania naczynek. W saunie rozszerzają się naczynka krwionośne.

Zamykanie naczynek Katowice to zabieg, który jest przeznaczony dla wszystkich tych osób, które czują się niekomfortowo mając zaczerwienioną twarz. Dzięki zabiegowi stan skóry znacznie się poprawi. Twarz będzie wyglądała zdrowo i młodzieńczo.