Jakie atuty mają palety z tworzywa sztucznego?

Jakie atuty mają palety z tworzywa sztucznego?

Można zaobserwować, że firmy działające w branży logistycznej, transportowej, czy magazynowej coraz częściej stawiają na palety z tworzywa sztucznego. Jakie są największe atuty tego rozwiązania?

Łatwe zastosowanie w transporcie

Firmy transportowe, które postawiły na palety z tworzywa sztucznego mogą mieć pewność, że nie będą musiały ponosić tak wysokich kosztów związanych z wysyłką czy przeładunkiem, jak w przypadku drewnianych odpowiedników. Godny uwagi jest fakt, że produkty plastikowe są lżejsze od 30 do nawet 35%.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że ażurowa konstrukcja palet zdecydowanie zmniejsza ich wagę. Nie wpływa to jednak na utratę nośności czy wytrzymałości. Jak wiadomo, mniejsza masa ładunku będzie miała ogromny wpływ na niższe koszty paliwa.

Trwałość

Kolejnym bardzo często wymienianym atutem palet z tworzywa sztucznego przez przedsiębiorców jest trwałość. W najprostszym możliwym ujęciu plastik nie tylko nie pęka, ale również nie odpryskuje.

Godny uwagi jest również fakt, że plastik ma spójną konstrukcję produktu. Oznacza to, że istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że materiał ulegnie uszkodzeniu w trakcie transportu ciężkich produktów.

Produkty bardzo przyjazne dla środowiska

Należy mieć świadomość, że plastik w 100% będzie nadawał się do recyklingu. Istnieje zatem możliwość przetworzenia palet z tworzywa sztucznego, a następnie wykorzystania do produkcji innych wyrobów. Warto wiedzieć, że obecnie palety mogą być nawet wykonane z plastiku, który będzie pochodził z recyklingu.

Zajmują zdecydowanie mniejszą powierzchnię

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że Palety z tworzywa sztucznego mogą być gniazdowane. W ten prosty sposób nie tylko będą zajmowały znacznie mniej miejsca w transporcie. Firma będzie mogła zaoszczędzić także w transporcie powrotnym.

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się palety gniazdowane. Godny uwagi jest fakt, że wspomniane palety gniazdowane wykorzystywane są przez przedsiębiorstwa do ekspozycji produktów w różnych sektorach przemysłu.