Sensor24h.pl – manometry i przetworniki ciśnienia

sensor (6).jpg

Automatyka przemysłowa opiera się na całej gamie urządzeń monitorujących i przeliczeniowych. Jeżeli jesteś właścicielem firmy produkcyjnej i interesują Ciebie wysokiej jakości manometry i przetworniki ciśnienia, warto zapoznać się z ofertą firmy Sensor24h.pl – sprawdź tutaj dostępne rozwiązania.

Rola manometrów w automatyce przemysłowej

Trudno wyobrazić sobie zakład produkcyjny, w którym brakuje odpowiedniej aparatury obliczeniowej. Manometry to czułe i precyzyjne urządzenia, które pozwalają na zaawansowaną diagnostykę instalacji ciśnieniowych i umożliwiają szybką detekcję ewentualnych problemów, wskazując dokładnie miejsce ich wystąpienia.

Generalnie, manometry produkowane są w zakresie pomiarowym od 0 do 1600 bar, co w zupełności wystarcza do zastosowania tych urządzeń w nowoczesnych, zautomatyzowanych systemach przemysłowych. To inwestycja, która na pewno się zwróci, ponieważ pozwala uniknąć dłuższych i niepotrzebnych przestojów produkcyjnych.

Rola przetworników ciśnienia

Jeżeli mowa o zintegrowanych systemach automatyki przemysłowej, to elementem powszechnie wykorzystywanym są tutaj różnego rodzaju przetworniki ciśnienia. Takie urządzenie składa się zarówno z elementów pomiarowych (czujnika ciśnienia), jak i przetwornika, który przetwarza zmierzoną wielkość fizyczną na sygnał (analogowy lub cyfrowy).

Przetworniki ciśnienia najczęściej służą do pomiaru ciśnienia lub jego różnicy w rozmaitych maszynach produkcyjnych oraz układach automatyki. Umożliwiają również pomiary statyczne i dynamiczne (przetworniki sił ściskających).

Oferta firmy Sensor24h.pl

Oferta dostępna na stronie internetowej opiera się na produktach renomowanej, międzynarodowej firmy WIKA, doskonale znanej na rynku pomiaru siły. W magazynie można znaleźć produkty znajdujące się na liście „super standard”, czyli dostępne niemalże od ręki – w krótkim terminie.

W ofercie są przetworniki ciśnienia, a także przetworniki sił ściskających i rozciągających. Zapewniony jest kompleksowy serwis zamawianych produktów.