Szukasz dobrego barbera w Warszawie? Sprawdź, zanim zadzwonisz do kumpla.

Dobrych barberów w Warszawie jest jak na lekarstwo. Zawód barbera nie jest tożsamy z zawodem fryzjera albo kosmetyczki. Strzyżenie brody uchodzi za rytuał i musi być przeprowadzone bardzo precyzyjnie, bo twarz jest najbardziej eksponowaną częścią ciała i niewątpliwie staje się wizytówką mężczyzny. Dokładne przycięcie zarostu to jednak nie wszystko, aby móc brodą zaszpanować wśród przyjaciół albo wzbudzić zachwyt u płci przeciwnej. Oprócz tego liczy się jej właściwa pielęgnacja, Jak się do tego zabrać? Tutaj może pomóc jedynie dobry barber shop.

Czym powinien charakteryzować się dobry barber?

Barber powinien być ze wszech miar specjalistą z iście profesjonalnym podejściem do klienta. Wiadomo, barberów w mieście jest wielu, ale nie każdy może poszczycić się dobrą renomą, może jedynie wśród swoich znajomych.

Ale nas to nie interesuje, my szukamy profesjonalisty, któremu będzie można zaufać już po pierwszej rozmowie, a który doradzi w formie przystrzyżenia brody, pokaże swój punkt widzenia i będzie też umiał słuchać. Najważniejsze jest to, aby zarówno barber, jak i jego klient umieli znaleźć wspólny język, bo to pozwoli na uniknięcie ewentualnych nieporozumień.

Co może zdyskwalifikować ewentualnego barbera?

Nie każdy barber umie się zachować w stosunku do klienta i nierzadko jest tak, że nie potrafi go wysłuchać. Niekiedy wręcz narzuca mu swoje widzimisię. Tutaj powstają zgrzyty pomiędzy barberem a klientem i dalsza rozmowa może być bezprzedmiotowa.

Tego należy się kategorycznie wystrzegać. Owszem, barber jest od tego, aby doradził najbardziej optymalne strzyżenie brody, ale zawsze musi to zrobić wspólnie z klientem.

Dlatego, zanim udasz się do barber shopu, sprawdź jego recenzje. Najlepiej barberów poszukiwać w internecie. Wpisując w wyszukiwarkę frazę „barber shop w Warszawie” znajdziemy listy salonów z wieloma specjalistami, wśród których można odnaleźć najlepszego fachowca i sprawdzić od razu jego opinie. To pozwoli uniknąć nietrafnego wyboru i zaoszczędzi mnóstwo czasu.

Dobry barber w profesjonalnym zakładzie

Najlepszych barberów poznamy po wyglądzie miejsca, w którym pracują. Tak można ocenić ich profesjonalizm. Co prawda, najlepiej jest zobaczyć ich pracę na żywo i samemu się przekonać o profesjonalizmie, ale aktualnie niewielu ma potrzebę biegać od salonu do salonu. W sieci, na fanpage’ach jest także mnóstwo zdjęć i komentarzy.

Tak więc idąc do wybranego barber shopu, wiemy już czego się spodziewać. W dodatku nawet na ostatnią chwilę możemy się przekonać, czy mamy faktycznie do czynienia z profesjonalistą, chociażby po wyglądzie salonu. Warto zwrócić uwagę, czy nie odbiega on od zdjęć widzianych w sieci. Gdyby tak się stało, należy uważać i czekając w klejce patrzeć barberowi na ręce.

Strzyżenie brody to delikatna i precyzyjna praca, tak więc do ostatniej chwili trzeba być czujnym, aby opuścić barber shoop zadowolonym.