Jaki złom i gdzie sprzedać w Krakowie?

Jaki złom i gdzie sprzedać w Krakowie?

W garażu, komórce lokatorskiej, pomieszczeniu gospodarczym, na strychu, a nawet na podwórku zebrała się sterta złomu. Często zastanawiamy się, jak jej się pozbyć i uporządkować przestrzeń. Złom warto sprzedać w legalnym skupie. Uzyskamy porządek, zadbamy o środowisko naturalne, a przy tym zarobimy pieniądze. Zlomex.pl – skup złomu w Krakowie pomoże.

Jaki złom można sprzedać w legalnym skupie?

Skupy złomu kojarzą się z metalami ciężkimi. Nic bardziej mylnego, gdyż złomem są także inne mniejsze rzeczy. Materiały te można zaliczyć do czterech grup. Pierwszą z nich są metale typowe jak aluminium i stal. Drugą grupą są surowce wtórne jak makulatura, kartony, a także folia. W trzeciej grupie znajdują się metale kolorowe jak cynk, miedź, brąz. Czwartą grupę stanowią pozostałości jak akumulatory czy plastikowe nakrętki. Cena za złom zależy od rodzaju materiału. Najdroższe są – nikiel, cyna oraz miedź.

W gospodarstwach domowych najczęściej spotykany złom to stare pralki, lodówki (i inne urządzenia AGD), zepsute części samochodowe, resztki z instalacji hydraulicznych, elektrycznych (kable), stare garnki, różne metalowe rurki, elementy konstrukcji stalowych, stare gazety.

Zlomex.pl – skup złomu w Krakowie

W Krakowie najlepszym skupem złomu jest firma Złomex, która swoją działalność prowadzi od 1992 roku. To legalny skup, który funkcjonuje na podstawie obowiązujących przepisów prawa, a także posiada niezbędne certyfikaty i zezwolenia. Należy podkreślić, że działalność legalna skupów jest bardzo ważna, gdyż zapobiega się w ten sposób wyrzucania śmieci np. w lasach i powstawaniu dzikich wysypisk. Legalne skupy złomu są ważne w trosce o ochronę środowiska.

Złomex oferuje najlepsze ceny za złom na terenie Krakowa. Dogodne godziny pracy (7-20 od poniedziałku do piątku i 7-12 w soboty), możliwość wynajęcia transportu, kilka placów i ekspresowa wycena wraz z rozładunkiem to główne atuty firmy. Poza tym sprzedający może otrzymać gotówkę, przelew na konto lub factoring – wedle jego potrzeb.