Jak kupić dobry ekogroszek – praktyczne porady

Jak kupić dobry ekogroszek – praktyczne porady

Ekogroszek jest materiałem przygotowywanym z węgla kamiennego, wykorzystywanym głównie jako materiał opałowy. Stosunkowo często kupuje się go do domów, otrzymując wtedy do wyboru kilka jego różnych form. Ekogroszek hurt sprzedawany jest zwykle luzem, ale w przypadku sprzedaży detalicznej częściej nawet pakuje się go w specjalne worki.

Sposób przygotowania ekogroszku do sprzedaży

Do przygotowania specjalnych worków z ekogroszkiem, zawsze wykorzystuje się specjalistyczną wagę elektroniczną, która musi być sprzętem atestowanym, tzn. szczegółowo sprawdzonym pod kątem wiarygodności i ogólnej poprawności działania.

Worki są więc ważone i dzięki temu zawsze uzyskują tę samą pożądaną masę. Oczywiście pomiaru nie da się dokonać z dokładnością do co jednego grama, dlatego dopuszczalna jest różnica w wadze o wartości max. 0,5 kilograma.

Szczegółowe informacje na temat produktu

Każdy worek jest dokładnie opisywany. Niezależnie od tego, czy zamawia się jego pojedynczą sztukę, czy decyduje się na Ekogroszek hurt, otrzymuje się szczegółowe informacje na temat parametrów surowca, które mogą sporo powiedzieć na temat jego ogólnej jakości i też właściwego dla niego zastosowania.

Do tych podstawowych parametrów można zaliczyć m.in. poziom wilgotności, zawartość siarki oraz popiołu, granulację czy też zdolność spiekania. Jeszcze przed złożeniem zamówienia warto ustalić optymalne wartości dla wszystkich tych parametrów, by wiedzieć dokładnie, czego tak naprawdę się potrzebuje i po to właśnie sięgnąć.

Zalety kupowania ekogroszku w workach

W przypadku gdy ekogroszek jest przechowywany w workach, nie ma takiej możliwości, by leżał on na powietrzu i przez to wietrzał, a jednocześnie tracił swoje parametry, a wraz z nimi tracił też ogólną wartość opałową.

Na sposób przechowywania materiału koniecznie trzeba zwrócić uwagę, albowiem szacuje się, że już po paru miesiącach przechowywania ekogroszku luzem, jego wartość potrafi spaść nawet o jedną czwartą. Zakup ekogroszku w worku zwykle jest zatem nieco bezpieczniejszym wyborem.