Poznaj najpopularniejsze metody depilacji

Nadchodzi lato. O tej porze roku wiele osób, dla których uroda i dbanie o nią to ważna część życia, z niepokojem zerka na swoje owłosienie i zastanawia się nad tym, jak pozbyć się niechcianych włosków z problematycznych partii ciała. Poznaj najpopularniejsze metody usuwania włosów i ciesz się gładkim ciałem nie tylko latem.

Maszynka do golenia

To najszybsza, bezbolesna i najprawdopodobniej najpopularniejsza metoda usuwania włosów. Jednorazowe maszynki bez problemu możemy kupić w każdej drogerii czy też supermarkecie. Pamiętajmy jednak, że włoski usunięte maszynką do golenia bardzo szybko odrastają i stają się sztywne. Bywa, że już następnego dnia. Nie jest więc to metoda polecana osobom, które borykają się z bujnym owłosieniem.

Depilacja woskiem

Dającym znacznie większe efekty zabiegiem jest depilacja woskiem. Wosk jest nakładany przez wykwalifikowaną kosmetyczkę na problematyczną partię ciała, a następnie po zaschnięciu jest odrywany. Włosy wychodzą ze skóry wraz z cebulkami. Dzięki temu odrastają znacznie wolniej, a także są znacznie słabsze. W efekcie, już po kilku zabiegach włoski są o wiele cieńsze. Depilację woskiem można przeprowadzić także w domu, wykorzystując w tym celu plastry do depilacji albo specjalne maszynki wyposażone w wosk umieszczony w rollerze. Po przeprowadzeniu tego rodzaju depilacji należy pamiętać o peelingu. W ten sposób unikniemy wrastających pod skórę włosów.

Depilator elektryczny

Równie nowoczesnym i w miarę trwałym rozwiązaniem jest korzystanie z depilatora elektrycznego, który wyrywa włoski wraz z cebulkami. Miejmy jednak świadomość, że jest to metoda dosyć bolesna. Dlatego usuwanie niechcianych włosków za pomocą depilatora elektrycznego należy pozostawić osobom, które są w stanie znieść ból wyrywania włosków. Pamiętajmy, że nie jest to również dobry sposób na pozbycie się włosków dla osób ze skórą wrażliwą, ponieważ po zabiegu zdecydowanie częściej może wystąpić wysypka. Po każdym przeprowadzonym zabiegu należy nałożyć krem, który załagodzi zaczerwienie skóry.

Depilacja laserowa

Każda kobieta i każdy mężczyzna, dla których uroda jest bardzo ważną częścią życia z pewnością słyszeli o depilacji laserowej, inaczej zwanej także depilacją trwałą. Okazuje się, że wystarczy kilka zabiegów depilacji laserowej, aby pozbyć się niechcianych włosów na zawsze. Ten typ depilacji jest szczególnie polecany osobom o ciemnych, mocnych włosach. Światło lasera bardzo dobrze radzi sobie z ciemnym owłosieniem. Zdecydowanie odradza się stosowanie depilacji laserowej osobom, które cierpią na różnego rodzaju choroby skóry takie jak na przykład łuszczyca. Nie poleca się stosowania tej metody również tym, którzy mają jasne owłosienie, ponieważ laser może „nie dostrzec” włosów, a terapia może okazać się nie skuteczna.