PKS Wejherowo – co warto wiedzieć?

sindbad (28).jpg

Wejherowo to urocze miasto położone w samym środku Kaszub. Warto dodać, że z tego miasteczka da się dostać do Gdańska, Sopotu, Gdyni czy nawet do Berlina.

PKS Wejherowo – czy działa przez cały tydzień?

Autobusy do Wejherowa lub z Wejherowa do innych miast kursują przez cały tydzień. Wyjątkiem mogą być dni świąteczne, gdyż wtedy ruch autobusowy jest ustalany nieco inaczej. Dobrze jest wspomnieć, że kursy zaczynają się w godzinach porannych, dzięki czemu można bez trudu dostać się do pracy czy szkoły.

W jakich granicach cenowych można kupić bilet?

Warto wspomnieć, że w autokarach są dostępne różnego rodzaju ulgi dla uczniów, studentów czy emerytów. Dzięki temu można zakupić bilety w niższych cenach niż osoby do tego nieuprawnione. Ważnym aspektem jest także to, że gdy zakupi się bilety online, to mogą być one w niższej cenie, niż takie, które kupuje się bezpośrednio u kierowcy. Bilety PKS Wejherowo zaczynają się od mniej więcej 40 złotych w zależności, od kierunku jazdy.

Czy jest dostępny online rozkład jazdy?

Rozkłady jazdy autokarów w Wejherowie są dostępne również na stronach internetowych, dzięki czemu każdy podróżnik może sprawdzić wcześniej, czy danym kursem dostanie się w wyznaczone miejsce o konkretnej godzinie. Dobrze jest też wspomnieć, że rozkłady online oprócz godzin odjazdów zawierają również wykaz przyjazdów w konkretne miejsce.

Czy mogą być przewożone zwierzęta?

Wszystko zależy wielkości konkretnego zwierzak. Ważne jest to, czy jest on odpowiednio zabezpieczony na czas transportu. Dobrze jest też wspomnieć, że to, czy dany pies lub inne domowe zwierzę może być przewiezione, zależy przede wszystkim od zgody kierowcy. W przypadku gdy autokar jest oblegany kierowca, może odmówić przejazdu z psem, zwłaszcza jeśli nie ma on kagańca i szelek.

Dobrze jest wspomnieć, że kursy autokarów z Wejherowa czy też do Wejherowa odbywają się przez cały rok. Warto zaznaczyć, że ceny za bilety mogą się zmieniać w ciągu roku, jednak wcześniej każdy pasażer jest o tym informowany. Należy dodać, iż autokary przed każdym wyjazdem są odpowiednio przygotowywane pod względem technicznym.