Ile zapłacimy za wykończenie pod klucz w Warszawie?

Chcesz kupić mieszkanie w Warszawie? W takim przypadku do wyboru jest szeroka gama różnych nieruchomości z rynku pierwotnego i wtórnego. Gdy wybór pada na mieszkania od dewelopera, mamy także opcję wybrania usługi wykończeniowej pod klucz. Ile to kosztuje?

Chociaż większość nowych mieszkań w Polsce sprzedawana jest w wariancie wykończenia deweloperskiego, to jednak deweloperzy oferują teraz też wykończenie mieszkań pod klucz.

Ta pierwsza opcja oznacza konieczność samodzielnego przygotowania nieruchomości do zamieszkania. Standard deweloperski wymaga nie tylko pomalowania ścian, ale także kładzenia podłóg, montażu drzwi czy pełnego wykonania łazienki.

Druga opcja, czyli wykończenie mieszkania pod klucz zdejmuje już te obowiązki z barków kupującego, niemniej jednak musi on liczyć się z wyższym kosztem zakupu nieruchomości. Ile trzeba będzie za nią zapłacić?

Ceny za wykończenie mieszkania pod klucz w Warszawie

Warszawski rynek nieruchomości to jeden z najdroższych rynków w Polsce, wobec tego musimy liczyć się wtedy z wyższymi kosztami kupna i wykończenia mieszkania. Ile zatem kosztuje wykończenie pod klucz w Warszawie?

Tutaj ceny zależne są przede wszystkim od wybranego wariantu wykończeniowego, a tym samym od zakresu prac. Najtańszy pakiet to koszt od około 600 złotych w górę za jeden metr kwadratowy nieruchomości. To pakiet obejmujący niedrogie, ale estetyczne materiały wykończeniowe. Droższe oferty to już powyżej 800-1000 złotych za jeden metr kwadratowy.

Droższe pakiety wykończenia pod klucz

Najdroższe pakiety to mniej więcej 1700 złotych za metr kwadratowy nieruchomości. W tej cenie otrzymujemy pełną paletę materiałów do wyboru z najnowszych kolekcji producentów, a także poszerzony zakres prac. Wybrani deweloperzy oferują także specjalne pakiety typu „free” czy indywidualne, w których klient może samodzielnie dobierać materiały wykończeniowe także poza katalogiem.

Podsumowując, wykończenie mieszkania pod klucz w Warszawie podniesie koszt kupna nieruchomości od około 600 do 1600 złotych za jeden metr kwadratowy.