Pawilony z płyty obornickiej – nowe oblicze działalności handlowej i usługowej

W nowoczesnym biznesie jednym z kluczowych czynników wpływających na jego powodzenie jest dobór odpowiedniej lokalizacji oraz właściwe zaplecze lokalowe. Jednakże zdarza się, że w nowych lokalizacjach brakuje odpowiednich pomieszczeń, zaś ich wybudowanie metodami tradycyjnymi byłoby zbyt czasochłonne i kosztowne. Dobrym rozwiązaniem są innowacyjne i ekonomiczne pawilony z płyty obornickiej, które cieszą się rosnącą z roku na rok popularnością.

Czym jest płyta obornicka?

Jest to polskiej produkcji płyta warstwowa, wykazująca szereg zalet. Płyty takie są lekkie i jednocześnie sztywne. Wytwarza się je z dwóch warstw okładziny z blachy ocynkowanej, zaś ich wypełnieniem jest samogasnący styropian, wełna mineralna lub piana poliuretanowa. Powierzchnia użytych blach może być wykańczana na wiele sposobów i dostępna jest w bogatej kolorystyce. Płyty obornickie są odporne na ogień oraz wodę. Charakteryzuje je ponadto dobry współczynnik przepuszczalności cieplnej, dzięki czemu pozwalają na utrzymanie komfortu termicznego zarówno w czasie upałów, jak i silnych mrozów. Jednakże ich największą zaletą jest niesamowita plastyczność pozwalająca na wykonywanie konstrukcji o niemalże dowolnym przeznaczeniu, wielkości i innych parametrach ściśle dostosowanych do potrzeb klienta. Pawilony te są łatwe i szybkie w montażu oraz w demontażu, dzięki czemu można je bez kłopotów przenosić z miejsca na miejsce, a gdy przestają być już potrzebne w obecnej formie, po demontażu sprzedać.

Szybka budowa

Zalety obiektów stawianych z płyty obornickiej docenią wszyscy, którym zależy na szybkim czasie realizacji inwestycji i rozpoczęcia działalności. Dobre firmy oferują swoje produkty w formie prefabrykowanej, dzięki czemu samo postawienie obiektu przez wykwalifikowaną i doświadczoną ekipę jest szybkie i może być wykonane w prawie każdych warunkach pogodowych. Dzięki modułowej konstrukcji lokale można łatwo rozbudować lub modyfikować, w zależności od potrzeb użytkownika. Budynki z płyty obornickiej są z reguły ściśle dostosowane do potrzeb klienta, dzięki czemu zaspokajają nawet najbardziej wymagających odbiorców. Rozmaita kolorystyka wynikająca z zastosowanych materiałów pozwala na dostosowanie obiektów do warunków otoczenia lub wyróżnienie ich z grona otaczających budynków. Pawilony handlowe lub usługowe zaopatrzone są w niezbędna stolarkę okienną i drzwiową: aluminiową albo PCV, dodatkowo zabezpieczoną roletami oraz atestowanymi zamkami. Bardziej wymagający klienci mogą zamówić okna szklone szybami pancernymi lub zaopatrzone w wewnętrzne kraty. Obiekty z płyty obornickiej są bezpieczne i zaopatrzone we wszelkie, niezbędne instalacje: wodną i kanalizacyjną, elektryczną, a także w urządzenia klimatyzacyjne lub wentylacyjne.

Płyty obornickie są doskonałym rozwiązaniem, wykorzystywanym do budowy sezonowych lokali handlowych i usługowych, kiosków oraz hal, magazynów, a nawet stałych lub tymczasowych siedzib instytucji użyteczności publicznej. Więcej informacji znaleźć można na stronie producenta pawilonów handlowych z płyty obornickiej: www.plytbud.pl.